11 Mayıs 2015

İletişim

Telefon:

OFİS GSM: 0546 965 55 15

ÖNEMLİ:

Kliniğimiz randevulu sistem ile çalışmaktadır. Herhangi bir aksaklık yaşamamak adına gelmeden önce lütfen müsaitlik durumu hakkında bilgi alınız.

Adres:

Etiler Akmerkez AVM Karşısı Zeytinoğlu Caddesi Arzu 2 Apartmanı No: 4 Kat 3 Daire: 17 Akatlar BEŞİKTAŞ – İSTANBUL

Detaylı bilgi ya da yol tarifi için iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

~

*** LÜTFEN ACİL DURUMLARDA SİZE EN YAKIN HASTANEYE BAŞVURUNUZ. ***

İletişim” üzerine 19 yorum

 • Hocam ben birkaç yıldır OKB hastasıyım.Son zamanlarda bende oluşan bir korku var. Çok hayal kuruyor ve düşüncelere dalıyorum. Yalnızken sesli düşünüp sesli hayal kuruyorum. Bu durumlarda konuşurken yada gülümserken ya biri beni görürse ya da bunu toplum içinde de yaparsam diye çok korkuyorum . Sizce bu durumda ne yapmalıyım. Bir fikir verirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba,
   Öncelikle geçmiş yaşamınız ve OKB ile ilgili detaylı bilgim olmadan herhangi bir yönlendirme yapmam doğru olmayacaktır. Bununla birlikte, kurduğunuz hayalin sıklığı, hayallerin içinde ne kadar vakit harcadığınız ve yaşamınıza ne kadar engel olduğu, çözüm için bilinmesi önemli olan bilgiler. Bu nedenle, yaşadığınız korku mu, yoksa hayallerinizin kendisi mi ele alınmalı, net bir cevap veremiyorum maalesef. Kendinizi gözlemleyerek hangi durumlarda hayal kurduğunuzun tespitiyle işe başlayabilirsiniz. Gerektiğinde bir uzmandan tam bir destek almaktan çekinmeyin.

 • sinem hn
  Merhabalar
  kış depresyonu isimli seminerinize katılmıstım.benim problemim insanlarla ve karşı cinsle iletişim kurabilmek.
  Ve okb tedavi görmüştüm.Gelecekle ve evlillikle ilgili kaygılarım var.
  yasım 36 ne önerirsiniz ?

  • Merhaba,
   OKB tedavinizle iletişim kurma sıkıntınızı farklı olarak ele almak daha doğru olur. İletişimde büyük ihtimalle altta yatan düşünceleriniz size engel oluyor. Hangi düşüncelerinizin sizi nasıl etkilediğini gözlemleyebilirsiniz. Böylelikle sizi engelleyen düşüncelerinizi fark edip bunları değiştirmeye yönelik harekete geçebilirsiniz. Tek başınıza gideceğiniz yolu bulamıyorsanız bir destek almanızı öneririm.

 • Merhaba
  Lütfen bana yardım edin.
  şu anda gerçekten neye ihtiyacın var blog yazınızı okudum. Ben ait olma sevme sayılma basamağında takılı kaldım. İyi bir mesleğim iyi bir iş yerim var. Ancak birşeyler oluyor ve ben sevilmiyorum sayılmoyorum insanlar tarafından. İnsanlar birbirleriyle hep arkadaş grubu kurarken ben hiçbir zaman böyle bir aosyallik yaşamadım.
  yaşım 34. Üniversite hayatımda da diğer iş yerlerimde de durum hep böyleydi.
  bu basamaktaki ihtiyacımı gideremediğim için kendime de kızgınım. Ve bir çok zevkten de mahrum kalıyorum.
  Bu sebepten çektiğim zihin acısından dolayı en yakın aileme çok yanlış konuşmalarım davranışlarım oldu.
  Ben böyle kalitesiz bir yaşamın içinde kısır döngü de kaldım.

  • Merhaba,
   Ait olma, sevme, sevilme, temel ihtiyaçlarımızdan biri. Şimdiye kadar sosyal bir hayatınızın olmaması, sizin sevilmediğiniz anlamına gelmiyor olabilir. Psikolojide ‘Kendini doğrulayan kehanet’ deyimi vardır. Olumsuz düşüncelerimiz davranışımızı etkiler ve istemediğimiz/korktuğumuz durum içinde buluruz kendimizi. Belki de bakış açınızı değiştirerek hareket ederseniz, bundan sonrası için ihtiyaçlarınızın karşılandığı bir hayat yaşayabilirsiniz. Kızgınlığınız olağan, işe önce kendinizi sevmekten başlayabilirsiniz. Belki de bu sayede yaşam kalitenizi de yükseltebilir, keyif aldığınız bir hayatta sevgiyi hissedebilirsiniz.

 • Merhaba Sinem hanım

  Bugün içerisinde belki sizden randevu alabilirim düşüncesiyle öğleden önce 2 kez aradım.
  Fakat klinikten şimdi arandım ve ” kusura bakmayın telefon sessizde kalmış” dedi.
  Bugün için randevu alabilir miyim dedim. Maalesef aynı gün içerisinde randevu vermiyoruz dedi
  Öncelikle telefonun sessizde kalmış demesine sinirlendim üzüldüm ve randevu alamadan peki teşekkürler başka bir gün ararım dedim.

  Önce yazmak istemedim fakat sonra da bilmeniz gerektiğini düşünerek yazdım

  Gülay Kaptan

  • Merhaba Gülay Hanım,
   Öncelikle hassasiyetiniz için teşekkür ediyorum.
   Seans sırasında dikkat dağınıklığına sebep olmamak adına telefonu sessize alıyor ve seans aralarında mümkün olduğunca hızlı bir şekilde geri dönüş yapmaya çalışıyoruz. Anladığım kadarıyla size de aynı gün içerisinde geri dönüş yapılmış. Birkaç farklı yerde görev yaptığım için de tüm randevularımız ve sonraki günün programı, en geç 1 gün öncesinden belirlenmiş oluyor. Bu nedenle seans iptali olmadığı sürece maalesef aynı güne randevu veremiyoruz.
   Tekrar randevu talep etmeniz halinde aynı çerçeve içinde size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.
   Bilgilendirme ve geri dönüşünüz için tekrar teşekkür ediyorum.

 • Hocam saygılar 18yasindaki oğlumda sadece matematik dersinde kaygı yaşıyor yksye hazırlanıyor size muayene olmasını istiyorum muayene ücreti ne kadar fizikte başarılı mışıl hapını kullanıyor ana faydası olmadı cevabınızı bekliyorum

  • Merhaba,
   Kullandığınız ilaçla ilgili durumunuzu doktorunuza danışmanız gerekiyor.
   Seans ücretleri ve randevu müsaitlik durumu ile ilgili bilgiyi iletişim numaralarımızı arayarak edinebilirsiniz.
   (0212 218 60 20 & 0546 965 55 15)
   Saygılarımla

 • Merhabalar hocam. Ben psikoloji 1. sınıf öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek için elimden geleni yapıyorum. Çeşitli seminerlere ve kurslara katılıyorum. Her gün kendime yeni şeyler kattığımdan emin olmak istiyorum. Biliyorum alan derslerini 2. sınıfta alacağım ama staj yapmak konusunda biraz geç kaldığımı hissediyorum. Sizin bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum. Sizce staj yapmaya başlamak için en uygun dönem hangisi? İkinci dönemimde ve yaz aylarında kendimi geliştirmek için neler yapmam gerekiyor?

  • Merhaba,
   Öncelikle, kendini geliştirmeye istekli olduğun için tebrik ederim. Alan stajından önce mümkün olduğunca teorik bilgi edinmeni tavsiye ederim. Okuyabildiğin kadar çok makale, kitap, blog, kaynak okuman, psikolojinin farklı alanlarında karşılaşabileceklerin hakkında fikir edinmeni sağlayacaktır. Sadece klinik psikolojiye sıkışıp kalmadan tüm alanların tadına baktıktan sonra senin için en doğru alanı bulabileceğine inanıyorum.
   Kolaylıklar, bilim yolculuğunda başarılar…

 • Merhaba,
  Yazılarınızı biraz okudum güzel ama başkalarının mükemmel olduğu varsayılarak yazılmış genelde, neye öfkeleniriz konusunda gürültü yapanları düzgünce uyarmak her zaman sorunu çözmeyebilir çünkü gerçek dünyada etrafımızda her tür kişilik karakter ve psikoloji içinde insan olabiliyor başkalarını kasıtlı olarak öfkelendirmeye çalışanı da olabilir bundan tatmin olanı da her çeşit insan mevcut.

  • Merhaba,
   Size kısmen hak vermekle birlikte, kimsenin mükemmel olmadığını düşünüyorum. Çevrenin üzerimizdeki etkisini gözardı etmek mümkün değil zaten. Fakat çevrenin üzerimizdeki etkisinin büyüklüğü, kişinin yine kendisine bağlı. Başkalarını kasıtlı olarak öfkelendirmeye çalışan birine ben de öfkeyle yanıt verip kavga edebilir, ya da bu davranışını o kişinin kendi düşüncelerine bağlayarak sözlediği sözleri kişiselleştirmeyerek sakin kalabilirim. Yine üstesinden gelemiyorsam da gerekli yerlere şikayette bulunabilirim.
   Bu yüzden insan önce kendinden başlamalı değişime.

   • Çok teşekkürler cevabınıza ve ilginize zaten sorun güzel konuşma aşamasında çözülmediği zaman oluyor. O kişinin kendi düşüncelerine bağlayarak kişiselleştirmemek dediğiniz gibi çok iyi, bu bir yandan çevrenin etkilerinin tamamen bize bağlı olmadığını da gösteriyor yoksa tamamen bize bağlı dersek, bu o kişinin kendi düşüncesi deyip geçemeyiz hepsinin sorumlusu nedeni biz oluruz çünkü.Bize bağlı olmayan durumlar da olabiliyor ve bu durumda galiba mesafe koyarak iletişimi sınırlandırmak çözüm ama bu aileden olduğu zaman bunu yapmak zor oluyor işte.

 • merhabalar ben doğum yaptıktan sonra işime ara verdim. Çocuğum şu an 2 yaşına girecek tekrar işe başlamak istiyorum. Ama korkularım var kendime hiç güvenim yok 2 yıldır yüksek lisans tez çalışmam dışında meseleğimle alakalı hiçbir şey yapmadım tek düşündüğüm çocuğum oldu. Tez yazımı ve çocuk aynı anda çok stres yaşadım. Kendimi adeta unuttum ona adadım. İşe geri dönmem gerek ama bir taraftan korkuyorum ve aklım çocuğumda kalır mı, işime nasıl odaklanabilirim diye düşünüyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim uzman a görünmem mi gerekir.

  • Merhaba,
   Bahsettiğiniz ve ‘korkuyorum’ diye tarif ettiğiniz kaygı içerikli düşünceler ele alınıp çalışıldığında probleminizle baş etmeniz kolaylaşabilir. Bu nedenle evet, bir uzmana görünmeniz halinde fayda göreceğinizi düşünüyorum.
   Kolaylıklar dilerim.

  • Merhaba,
   Hafta içi ve Cumartesi günleri mesai saatleri içinde ofis numaralarından bizi arayabilirsiniz.
   Kolaylıklar dilerim🌿

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.