18 Eylül 2022

Eğitim ve Süpervizyon

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ SÜPERVİZYON EĞİTİMİ – ONLINE

  • Bilişsel Davranışçı Terapi Yönelimli Anamnez Alma
  • İntihar Risk Değerlendirme ve Önleme
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Vaka Formülasyonu

*Eğitime psikoloji ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik programları lisans ve/veya yüksek lisans mezunları ile psikiyatrlar katılabilir. Katılımcıların özgeçmişlerini ve lisans/yüksek lisans diplomalarını e-posta olarak göndermeleri gerekmektedir.

**Bu eğitim, 12 Haftalık Süpervizyon Programına katılacak kişiler için zorunlu bir eğitimdir. Daha önce Yüksek Lisans Eğitimi kapsamında Sinem Taşyaran Unan tarafından BDT I & II dersi ve/veya süpervizyonu almış kişiler için zorunlu değildir. S

BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ SÜPERVİZYON PROGRAMI (12 HAFTALIK) – ONLINE

  • Bilişsel Davranışçı Terapi yöneliminde vakayı formüle etme
  • Tıkanıklık noktalarının giderilmesi
  • Risk ve kriz durumlarına müdahale
  • Kompleks ve zor vakalarda BDT müdahaleleri

Oturumlar ÇEVRİMİÇİ (online) olarak gerçekleştirilecektir. Program 12 hafta sürecektir ve o hafta sunacak vakası olmayan kişilerin de oturumlara katılması zorunludur. En fazla 3 oturuma katılmayan katılımcılar süpervizyon grubundan çıkarılacaktır. Süpervizyon grubu en az 3, en fazla 6 kişiden oluşan kapalı bir grup olacak ve gruba sonradan katılımcı dâhil edilmeyecektir.

Başvuruda bulunacak adayların özgeçmişlerini göndermeleri gerekmektedir. Özgeçmişi değerlendirildikten sonra programa kabul edilen adayların başvuru onay durumu e-posta yoluyla yapılacaktır.

**Program süresince tüm oturumlara eksiksiz katılmanız beklenmektedir. Bu nedenle, katılmadığınız oturumların ücret iadesi yapılmaz. En fazla 3 oturuma katılmayan katılımcılar süpervizyon grubundan çıkarılacak ve ücret iadesi yapılmayacaktır.